۲۲ خرداد

شرايط عمومي گارانتي

 شرايط عمومي گارانتي

مشتری موظف به حفظ و نگهداری کارت گارانتی است و امکان صدور کارت المثنی وجود ندارد. در هنگام خرید، مشتری بایستی سلامت فیزیکی کالا، کامل بودن ملحقات، را بررسی نماید. مسئولیت تعمیر و یا تعویض قطعات با گارانتی سایر شرکت‌ها بستگی به همان شرکت‌های گارانتی‌کننده دارد و شرکت گارانتی ماندگار مسئولیتی در این خصوص بر عهده ندارد. چنانچه پس از بررسی و تست فنی، خرابی قطعه خارج از شرایط گارانتی تشخیص داده شود، قطعه به صاحب آن عودت داده شده و گارانتی ماندگار مسئولیتی در قبال قطعه فوق نخواهد داشت و قطعه در چرخه کالای خارج از گارانتی قرار خواهد گرفت. کالاهای آماده تحویل در صورت درخواست در حضور مشتری تست خواهد شد. مسئولیت بسته‌بندی صحیح کالا هنگام ارسال بر عهده مشتری است. توصیه می‌گردد از بسته‌بندی اصلی بدون لوازم جانبی و ملحقات استفاده گردد. بدیهی است صدمات ناشی از بسته‌بندی نادرست بر عهده مشتری است. در شرایط خارج از موارد ذکر شده در این سطح خدمات، نظر کارشناس فنی گارانتی ماندگار ملاک عمل خواهد بود.

شرایط عمومی که موجب ابطال گارانتی می‌شود:

کارت گارانتی فقط با برچسب هولوگرام دارای ارزش قانونی بوده، درصورت مخدوش شدن و یا عدم وجود هولوگرام این کارت فاقد اعتبار است. در صورتی که مشتری اطلاعات گارانتی کالای خود را در قسمت ثبت گارانتی وارد نماید، علیرغم مخدوش بودن و یا فقدان کارت، گارانتی برقرار خواهد بود. صدمات و خرابی‌های ناشی از نوسانات برق، نفوذ مایعات، آتش سوزی، وارد آمدن ضربه، استفاده نادرست از دستگاه، تخریب عمدی، سرویس و تعمیرات توسط اشخاص غیرمجاز و استفاده از لوازم مصرفی نامرغوب و غیراستاندارد، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، عدم توجه به دفترچه راهنمای کالا و هرگونه ایراد فیزیکی دیگر.

قوانين و شرايط خصوصي گارانتي ماندگار:

مدت زمان گارانتي ماندگار براي مكانيزم هاي جك و ريل ۲۴ ماه بوده و قطعات الكتريكي مثل موتور هاي برقي و ادابتور و ….. شامل گارانتي نميشوند. پشتيباني رايگان گارانتي ماندگار فقط شامل مواردي ميباشد كه در طول دوره ضمانت در اثر خرابي قطعات و اشكالات ناشي از نصب و اجراي درست رخ داده باشد و اگه قطعه به دليلي غير از نصب و اجراي درست خراب شده باشد مسئوليت آن به عهده مشتري ميباشد. گارانتي ماندگار موظف هست كه در طول دوره ضمانت هر گونه خسارات ناشي به وجود امده براي مكانيزم ها و يا كابينت هاي آن به دليل نصب و اجراي اشتباه توسط تكنسين ها ي خود را به صورت نقدي و يا جنس مشابه به مشتريان ارائه دهد. هزینه ارسال و دریافت کالا به شرکت گارانتی ماندگار جهت انجام خدمات فنی، بر عهده مشتری است. اعتبار خدمات پس از فروش و پشتیبانی کالا بر اساس تاریخ مندرج بر روی کارت گارانتی است. خدمات پس از فروش، پشتیبانی و گارانتی فقط در شرکت گارانتی ماندگار ارائه می‌گردد و این شرکت هیچ گونه نمایندگی جهت تعمیرات در دیگر شهرها ندارد. ارائه کارت گارانتی جهت رفع عیب کالا الزامی است؛ در غیر این صورت هزینه تعمیرات و قطعات مصرفی به صورت نقدی دریافت می‌گردد. کالای تعویضی که تولید آن متوقف شده است به شرط دارا بودن شرایط گارانتی با کالای مشابه تعویض و اختلاف قیمت مربوطه محاسبه و دریافت می‌گردد.

اشتراک